Openwater zwemmen gaat weer van start

Via deze nieuwsbrief willen wij jullie informeren over het open water seizoen 2012.
SBC2000 heeft een traditie bij het open water zwemmen. Vorig jaar is deze traditie weer een nieuw leven ingeblazen, wat heeft geresulteerd in verschillende podiumplaatsen in regionale en landelijke klassementen. In het landelijke verenigingsklassement van 2011 pakte SBC2000 uiteindelijk een mooie derde plaats.
Natuurlijk is het geen verplichting om deel te nemen aan deze wedstrijden, maar wij willen jullie toch wijzen op deze speciale discipline van de zwemsport. Het open water zwemmen is immers meer dan het zwemmen in het zwembad. Je zwemt ten eerste een lange afstand, afhankelijk van je leeftijd loopt dit uiteen van 250m tot 10km. Daarnaast krijg je als zwemmer niet alleen te maken met je zwemconcurrenten, maar ook spelen de elementen van moeder natuur een rol, zoals wind en stroming. Bij open water zwemmen zwem je in buiten water, zoals meren en rivieren. Deze worden natuurlijk streng gecontroleerd voordat er gezwommen mag worden.
Maar open water zwemmen is meer dan alleen een wedstrijdje zwemmen. Open water zwemmen is een dagje uit. Gezellig met z?n allen aan de waterrand. Tenten, stoeltjes, picknicken, spelen, etc., etc.. Echt een dagje uit!
Deelname aan wedstrijden is vrijblijvend. De kosten zijn wel voor eigen rekening. Mocht je een keertje willen proberen, dan adviseren wij je om aan de wedstrijden in Brabant mee te doen. Als je het Brabantbeker klassement vol zwemt (drie wedstrijden), dan krijg je aan het einde van het seizoen nog een leuke herinnering. De wedstrijden voor de Brabantbekers zijn:
7 juli 2012: Appeltern (nabij Oss)
14 juli 2012: Wijk en Aalburg
12 augustus 2012: Vught
25 augustus 2012: Oirschot
26 augustus 2012: Oosterhout
Als trainers zien wij het open water zwemmen als een goede en leuke mogelijkheid om de zomermaanden te overbruggen, waarbij je tevens je conditie wat op peil houdt.
Wil je nog meer weten, schroom dan niet om te vragen. Wil je deelnemen, geeft dit dan uiterlijk 2 weken voor de wedstrijd door aan openwater@mysbc.nl. Simone Bloemzaad zal de inschrijvingen coordineren. Vragen over het open water zwemmen kun je aan je train(st)er of Simone stellen.
Trainers SBC2000